Zapraszamy na spektakl dyplomowy 2018/2019


W tym semestrze w ramach warsztatu projektowego na Wydziale Architektury i Wzornictwa, trwa intensywna praca nad przygotowaniami do "Wesela" S.Wyspiańskiego w reżyserii i adaptacji Macieja Konopińskiego. Jest to spektakl dyplomowy studentów IV roku Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni, z którym w tym roku nawiązana została współpraca.

Nad realizacją scenografii i kostiumów pracują 3 studentki Pracowni Architektury Spektaklu i Scenografii: Ewelina Koleśnik, Daniela Oderska i Urszula Kot pod opieką dydaktyczną dr Katarzyny Zawistowskiej

Daleko poza zgiełkiem świata na polskiej wsi rozgrywa się akcja dramatu „Wesele” S. Wyspiańskiego, tutaj w naturalnym środowisku spotykają się dwie kultury ludowa i mieszczańska, które patrzą na siebie z zaciekawieniem. Chłopi i mieszczanie marzą o niepodległości. Czy ktokolwiek wtedy wyobrażał sobie, że przez tą wieś mogą przejść fronty tak bezwzględnej dla zwykłych obywateli pierwszej a potem drugiej Wojny Światowej? Wyspiański napisał Wesele z tęsknoty za ojczyzną. Czy dzisiaj potrafimy zrozumieć tą tęsknotę? Czym dla nas dzisiaj jest patriotyzm? Autorowi „Wesela” wydawało się, że dzięki jednemu zrywowi naród odzyska niepodległość. Kto mógł przypuszczać, że droga do niepodległości będzie trwała tyle lat? Zniszczenie i degradacja kultury chłopskiej, rozliczenie z okropnościami II Wojny Światowej, komunizm, odzyskanie niepodległości, to wszystko zobaczycie w jednym spektaklu, w “Weselu” S. Wyspiańskiego.
Zapraszam - Reżyser Maciej KonopińskiKup Bilet ONLINE