SZYC BERNARD - taniec charakterystyczny/praktyki sceniczne

Od stycznia 2014 roku pełni obowiązki Konsultanta Programowego.

Od stycznia do grudnia 2013 roku pełnił obowiązki Zastępcy Dyrektora ds. Artystycznych. Można zobaczyć go w rolach: Tewiego w "SKRZYPKU NA DACHU", Starego Szlangbauma w "LALCE", Króla Artura w "SPAMALOCIE", Maurycego (ojca Belle) w "PIĘKNEJ I BESTII", Biskupa Gwido we "FRANCESCO", Michała Tomasiaka w "SZALONYCH NOŻYCZKACH". Występuje także w "39 STOPNIACH", "GREASE". Zagrał ponadto role: Gangstera Większego w "KISS ME, KATE", oraz w spektaklach "FOOTLOOSE - WRZUĆ LUZ!" i "CHICAGO", Gospodarza

w "Janosiku, czyli na szkle malowane", Mercedes w "Klatce Wariatek", Marley’a w "Scrooge’u", Mołokowa w "Szachach", Kajfasza w "Jesus Christ Superstar", Atlantosa w "Atlantis", Trinculo w "Świat wg Prospera", Theo w "Piaf", Karawaniarza w "Operze za trzy grosze". W spektaklu dyplomowym "Zmierzch" zagrał Benia Krzyk.

Wystąpił również w spektaklch: "Słowa – Jacek Kaczmarski", "Czarodziej z krainy Oz", "Wichrowe Wzgórza", "Evita", "SKRZYPEK NA DACHU" , "Les Miserables”, "Kernalia", "Happy End", "O co biega?", oraz w licznych koncertach musicalowych.

Prowadzi działalność pedagogiczną, jest asystentem zadań aktorskich, samodzielnie prowadzi taniec charakterystyczny.

Stworzył choreografię do spektakli: "PCHŁA SZACHRAJKA", "SPAMALOT", "Skrzypek na dachu", "Świat wg Prospera", "Pinokio", "Kadryl na obie nogi", "Służąca Panią", "Kubuś Fatalista".

Podjął współpracę reżyserską przy przedstawieniach: "SHREK", "GREASE","Kiss me Kate", "Słowa – Jacek Kaczmarski", "Przejście przez morze – kolęda", "Chicago", "Jesus Christ Superstar", "Szachy", "Atlantis".

Wyreżyserował spektakle: "PCHŁA SZACHRAJKA", "Trubadur", "Pinokio", "Muzyka Gershwin", "Być Marylin" i wiele widowisk plenerowych.

Układa programy dla zespołów folklorystycznych. Tworzy choreografię i współreżyseruje programy telewizyjne i kabaretowe.

Zagrał w około 500 spektaklach w Niemczech, Holandii, Austrii i Szwajcarii. Grał też w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku i Teatrze Miejskim w Gdyni.

Zagrał epizody w serialach "Pogranicze w ogniu" i "Lokatorzy".

Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni.

Urodził się w Staszowie ale całe dzieciństwo od 4 roku życia spędził w Kościerzynie.

Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni.

4 lata był studentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Studiuje na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie.

Jest solistą teatru od 1991 roku.

Jego hobby to turystyka (zwłaszcza rodzinna) i gra na fortepianie.