SEMEŃCZUK JOANNA - taniec współczesny/lekcja

Pełni funkcję Kierownika Baletu Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni od 1997 roku, będąc jednocześnie tancerką w Zespole Teatru i pedagogiem tańca w Studium Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Zanim rozpoczęła pracę w Teatrze Muzycznym w Gdyni była tancerką w Polskim Teatrze Tańca Balet Poznański (1985-1992) i w Operze Nova w Bydgoszczy (1995), tancerką-aktorką-mimem w Warszawskiej Operze Kameralnej (1992-1994). Pracowała również jako pedagog w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu (1994-1995) i pedagog tańca w Akademii Muzycznej w Gdańsku (2003-2005).

Jako pedagog i choreograf współpracuje z Teatrem Muzycznym Mała Rewia w Toruniu oraz z Klubem Łyżwiarstwa Figurowego w Izraelu.

Ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Gdańsku (tancerka) i Akademię Muzyczna im. F. Chopina w Warszawie (pedagogika baletu).

Jest autorką i współautorką wielu choreografii. Obecnie można zobaczyć jej choreografię w spektaklach: "PRZEBUDZENIE WIOSNY", "RÓŻOWY MŁYNEK", "SHREK", "SPAMALOT", "MY FAIR LADY" i "PIĘKNA I BESTIA". Jest asystentem choreografa w musicalu "GREASE". W Teatrze Muzycznym stworzyła ponadto choreografię do spektakli: "Ania z Zielonego Wzgórza", "KISS ME, KATE", "Wichrowe Wzgórza", "Roxi Bar", "Klatka Wariatek" (współpraca) oraz do licznych Koncertów Musicalowych.

Współpracowała z Teatrem Powszechnym w Radomiu – stworzyła choreografię do spektaklu "Józef i jego wspaniały płaszcz snów w technikolorze", reż. W. Kępczyński (współpraca), w Państwowej Operze Bałtyckiej w Gdańsku stworzyła choreografię do "Wesela Figara", reż. G. Chrapkiewicz (współpraca) oraz do "Księżniczki Czardasza" – reż. G. Chrapkiewicz (współpraca). Jest także autorką choreografii do programu TVP Ksymeny Zaniewskiej "Stawka większa niż życie". Za choreografię do spektaklu "Roxi Bar" otrzymała nagrodę Wielka Ogródkowa (Konkurs Teatrów Ogródkowych w Warszawie).

Była asystentem choreografa m.in. w spektaklach: "Fame" (chor. J. Staniek), "Footloose" (chor. J. Staniek), "Chicago" (chor. J. Staniek), "Dracula" (chor. J. Staniek), "Siostrunie" (chor. S. Gonciarz), "Jesus Christ Superstar" (chor. J. Staniek), "Szachy" (chor. J. Staniek), "Sen Nocy Letniej" (chor. J. Staniek), "Muzyka Queen" (chor. G. Brembly), "Pięciu Braci Moe" (chor. M. Pałucki).

Na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni można ją zobaczyć w roli Ethel McCormack w "FOOTLOOSE - wrzuć luz! " oraz w spektaklach: "MY FAIR LADY" i "FAME - SŁAWA ". Tańczyła również w "KISS ME, KATE", "Dracula", "Chicago", "West Side Story", "Evicie", "Wichrowych Wzgórzach", "Scrooge’u", "Szachach", "Hair", "Muzyce Queen".

Jest laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Poznania, Nagrody Prezydenta Miasta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru (2001).

Otrzymała Honorową Odznakę Zasłużony Działacz dla Kultury Polskiej (2007) za swoją pracę pedagogiczną oraz Nagrodę Okolicznościową Ministra Kultury z okazji Jubileuszu 50-lecia Teatru Muzycznego w Gdyni (2008).

BIERZE UDZIAŁ:
• CHŁOPI - Asystent choreografa
• SHREK - Choreografia
• SPAMALOT - Choreografia
• GREASE - Asystent
• SIOSTRUNIE - Asystent choreografa
• KLATKA WARIATEK - Choreografia
• REWIA POLONIA - Choreografia/ruch sceniczny
• PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA - Asystent choreografa
• KORWINALIA - Choreografia
• ZŁY - Asystent choreografa
• GHOST - Asystent choreografa
• KONCERT SYLWESTROWY - Choreografia
• KONCERT SYLWESTROWY NA BIS -